Adıyaman Eczacı Odası - Adıyaman Nöbetçi Eczaneler

Şubat 17, 2024

Reçetem Sisteminde Yapılan Önemli Bilgilendirme


Reçetem Sisteminde Yapılan Önemli Bilgilendirme

 

Reçetem Sisteminde yayımlanan bilgilendirme ile, matbu reçete ve elektronik reçete işlemlerinde reçete tarihinden 45 gün öncesine kadar seçilebilmesine ilişkin düzenlemenin 01.03.2024 tarihinde devreye alınacağı duyurulmuştur.

Reçetem sisteminde manuel reçete girişine ilişkin süre tahditi pandemi döneminde kaldırılmış idi. 1 Mart tarihine kadar Reçetem sistemine manuel reçetelerin süre kısıtı olmadan girilmesi mümkün olup Eczacılarımızın birikmiş eski tarihli reçetelerini sisteme girmeleri önem arzetmektedir.

Kırmızı , yeşil , mor ,turuncu ve kontrole tabi ilaçlara ait reçeteleri 45 gün geçtikten sonra geriye dönük işlem yapılamadığı için her ay düzenli olarak , gününde Reçetem sistemine kaydetme konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle rica olunur .

Bilgilerinize

Reçetem Sisteminde yayımlanan ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME başlıklı duyuru aşağıdaki şekilde olup, meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Reçetem Sistemi Eczane rolündeki kullanıcıların matbu reçete işlemlerinde reçete tarihinin 45 gün öncesine kadar seçebilmesine yönelik geliştirme 01.03.2024 tarihinde devreye alınacak olup elektronik reçete karşılamalarında da en son 45 gün önce imzalanmış reçetelerin karşılanmasına izin verilecektir.