Adıyaman Eczacı Odası - Adıyaman Nöbetçi Eczaneler

Ocak 06, 2021

Covid 19 Aşısı için Eczacı ve SGK lı personel kaydı


Covid 19 Aşısı için Eczacı ve SGK lı personel kaydı

Covid 19 aşı için kayıt Aşı Personel Listesi ekranına giriş yapabilmek ve personel bilgisini güncellemek ya da yeni personel kaydı eklemek için,Entegre Kurumsal İşlem Platformu (EKİP) arayüzüne ekip.saglik.gov.tr  <<<<< adresinden erişim sağlanmaktadır. Eczacının E devleti ile giriş yapılarak eczanede çalışan personel kaydı yapılabilmektedir.(Eczane çalışanları kendi E devleti ile kayıt yapamazlar)
Çalışma Bilgisi Güncelleme, Yeni Kayıt Ekleme ve Yetkilendirme ekranlarına giriş yapmak için e-Devlet kullanıcı adı ve şifresi kullanılmalıdır.

Covid 19 aşısı yaptırmak isteyenler  ekip.saglik.gov.tr bu link üzerinden SGK lı personel bilgilerini 08.01.2021 Cuma günü mesai bitimine kadar girmeleri gerekmektedir.

 

 ekip.saglik.gov.tr  <<<<< giriş için tıklayınız

 

Giriş için açıklma için <<<< tıklayınız

 

KİP SİSTEMİNE GİRİŞ

Entegre Kurumsal İşlem Platformu (EKİP) arayüzüne ekip.saglik.gov.tr adresinden erişim sağlanmaktadır. 

 

Çalışma Bilgisi Güncelleme, Yeni Kayıt Ekleme ve Yetkilendirme ekranlarına giriş yapmak için e-Devlet kullanıcı adı ve şifresi kullanılmalıdır.

 

Sağlık sektörü ile ilgili bir kurumda çalışmakta olan personelin çalışma bilgileri, Aşı Personel Listesi ekranına girilmelidir.

 

EKİP arayüzüne erişim sağlandıktan sonra e-Devlet ile Giriş butonuna basılır, e-Devlet kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılır.

  

 

 

e-Devlet menüsünden Aşı > Aşı Personel Listesi adımları izlenerek Aşı Personel Listesi Ekranı açılır.

 

   

Yeni Personel Kaydı Ekleme

Açılan sayfada mevcut SGK'lı çalışanlarınızın bilgileri görüntülenmiyorsa "Yeni Kayıt Ekle" butonuna tıklanır.

 

Açılan pencerede bulunan T.C. Kimlik No alanına, kaydedilmek istenen personele ait kimlik numarası girilir ve MERNİS butonuna tıklanır. MERNİS'ten İsim, Soyisim, Doğum Tarihi, Yaş ve SGK Kurum Adı bilgileri aktarılır. Personelin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtlarında yer alan işyeri bilgisi görüntülenebilecektir. Tesis SGK kaydında olmayıp hizmet alımı yöntemiyle başka bir şirket ile sözleşme kapsamında çalıştırılan personel, ayrıca "Hizmet Alımı Kapsamında Çalışıyor" kutucuğu işaretlenerek belirtilmelidir.

 

Ekranda bulunan diğer alanlar doldurulur (unvan ve branş alanları zorunludur) ve Kaydet butonuna tıklanır. Bu aşamadan sonra, Çalışma Yeri Sorgulama ekranında sorgulama yapıldığında, kaydedilen personelin çalıştığı kurum bilgisi görüntülenecektir. 

 

Hatalı bilgi girişi yapılması durumunda Sil butonu ile kaydı silip yeniden kayıt işlemi yapabilirsiniz.