Adıyaman Eczacı Odası - Adıyaman Nöbetçi Eczaneler

Kasım 22, 2019

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün E-Reçete Uygulamaları


Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen “Elektronik Reçete Kullanımı” Konulu Yazı Hakkında

 

T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uluslararası Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından birliğimize gönderilen 25.10.2019 tarihli yazı ile,01.11.2019 tarihinden itibaren elektronik olarak düzenlenmeyen reçetelerin Genel Müdürlük tarafından ödenmeyeceği bildirilmektedir. 

 

Genel Müdürlüğün yazısında, sistemlerin çalışmaması durumunda, sağlık kuruluşları tarafından e-reçete düzenlenemediğinde, eczaneler tarafından ne şekilde işlem yapılacağı ve manuel düzenlenen reçetelerin hangi koşullarda karşılanabileceği ile ilgili bilgi yer almadığından, bu hususlar Birliğimiz tarafından resmi yazı ile sorulmuş olup, gelecek cevaba istinaden ayrıca bilgi verilecektir.

 

Genel Müdürlük tarafından gönderilen yazı ekte yer almakta olup tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

 

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazı için tıklayınız.

 

 

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün E-Reçete Uygulamaları Konulu Yazısı Hakkında

 

T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uluslararası Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından Birliğimize gönderilen 25 Ekim 2019 tarihli yazıya istinaden, aynı gün internet sayfamızda yayımlanan duyuru ile, 01.11.2019 tarihinden itibaren elektronik olarak düzenlenmeyen reçetelerin Genel Müdürlük tarafından ödenmeyeceğinin bildirildiği duyurulmuş; geçici koruma kapsamındaki yabancılara ilişkin düzenlenen manuel düzenlenen reçetelerin hangi koşullarda karşılanabileceği konusunda da Genel Müdürlükten bilgi talep edildiği duyurumuzda belirtilmişti.

Konu hakkında Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen 28.10.2019 tarihli yazı ekteki şekildedir.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.